Útulek Zlín - Vršava​

Útulek pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava slouží především jako zařízení pro zaběhnuté, toulavé, opuštěné a odebrané psy a kočky.

Útulek Jimlín

V útulku pro opuštěná zvířata v Jimlíně naleznete psy, kočky ale i třeba hospodářská či exotická zvířata.

Azyl Dej pac! z.s.

Původně malý rodinný azyl vznikl v r. 2009. Kapacita azylu – v současnosti zhruba 40 psů a 10 koček.

Útulek Tábor

Útulek provozují Technické služby Tábor s.r.o. jako městský útulek, který slouží k umístění nalezených psů z Tábora a z přilehlých obcí.

Útulek Bona

Soukromý útulek pro kočky Bona vznikl v roce 2000, jako záchrana pro opuštěné kočičky a postupně se rozrůstal až do dnešní podoby.

Útulek Přerov

Útulek slouží k dočasnému pobytu psů a koček odchycených nebo nalezených na území města Přerova a jeho částech.

Útulek Bohumín

Městský útulek je určený pro toulavé či opuštěné psy nalezené v Bohumíně, Rychvaldě či Dolní Lutyni. Disponujeme 28 kotci.

Útulek Bohnice

Útulek se stará o cca 100 koček a 2 pejsky. Starají se i o zvířata pacientů, kteří se léčí v bohnické nemocnici.

Projekt Hope z.s.

Dočasná domácí péče pro pejsky i kočičky, od narozených miminek po stařenky a staříčky. Naděje pro opuštěná stvoření, kteří za svůj osud nikdy nemohou.

Psí domov Řepnice

Vznikl v roce 1993 na pomoc toulavým, opuštěným a týraným zvířatům. Kapacita útulku je 40 pejsků a 20 kočiček. Ročně útulkem projde přes 400 zvířat.

Útulek Sedliště

Útulek vznikl v roce 1991. Pejsci jsou útulku umístěni v prostorných zastřešených kotcích se zateplenými boudami. Ke každému z nich přistupují individuálně.

Německý ovčák v nouzi z.s.

Pomoc spolku spočívá zpravidla v přebírání pejsků z nevyhovujících podmínek a umístění do dočasné péče pod spolek. Kde podstupují veterinární vyšetření.

Feliti club z.s..

Feliti kastruje TISÍCE toulavých a opuštěných koček rodí každý rok bezbranná koťata, kterých ročně v České republice umírá na DESETI TISÍCE.

Kočičí depozitum Flíček
Depozitum se stará o 118 kočiček.
Flíček se jako jeden z mála útulků v České republice stará i o FeLV pozitivní kočičky – virová leukémie koček, které přijímá z celé ČR, když je potřeba.
Tety v akci

Projekt fungující pod označením Tety v akci je tvořený partou tří dočasných tet, které pomáhají odloženým štěňatům, koťatům a dle možností i dospělým zvířatům.

Depozitum Beruška

Soukromé depozitum pro psy rodinného typu. Pomáhají týraným, hendikepovaným a nechtěným pejskům. Pejsci s nimi žijí v rodině, ubytovaní v domě.

Útulek Azyl pes

Útulek byl založen v roce 1992. Tento soukromý útulek, zajišťuje odchyty jak psů tak i koček. Jsou u nich pejskové všech velikostí.

Dejte nám šanci z.s.

Náš Hospic poskytuje přechodný či trvalý domov psům starým, týraným, nemocným či handicapovaným.

Čtyřlístek pro hafany z.s.

Spolek pomáhá zvířatům v nouzi, především týraným, opuštěným, starým a nemocným pejskům. Svěřenci žijí v domácnostech.

Veselý starobinec čivav

Azyl pro nemocné a týrané psí seniory funguje více než 10 let. V azylu je aktuálně 14 stálých obyvatel, ale počet se mění.

Kočičí naděje z.s.

Občanské sdružení Kočičí naděje vzniklo 30.1.2008. V době vzniku měla Kočičí naděje dvě depozita ve Východních Čechách. K dispozici je 5 depozit.

Kočky u Katky z.s.

Kočky u Katky se stará o opuštěné a toulavé kočky, které potřebují pomoc, veterinární péči a kastraci. Pracují také na socializaci kočiček a hledají jim nové domovy.

ForDogs z.s.

Parta mladých lidí, kterým není lhostejný osud opuštěných a týraných psů. Starají se o pejsky, kteří se ocitli v nelehké životní situaci a potřebují pomoci.

Psí útulek Dětmarovice

Útulek byl přestavěný a zkolaudovaný ke dni 17. 7. 2006. Nachází se v areálu firmy MIRPAL spol. s r.o. v Dětmarovicích. Kapacita útulku je 50 kotců.

Kočičí dům u Jiřinky

Azyl se stará o více než stovku opuštěných kočiček. Zajišťuje odchyty toulavých kočiček a následné kastrace. Tato činnost je velmi náročná finančně.

Chlupáči v nouzi z.s.

Útulek je zaměřený především na kočky. Kočky mají prostorné pokojíčky s venkovními voliérami. Pro psi v akutním případě jsou k dispozici dva kotce.

LuckyCats z.s.

Malý rodinný azyl (útulek) pro kočky v Brně – Ostopovicích.
Zajišťuje odchyt koček, veterinární péči, socializaci a především hledání nových domovů pro kočky.

Mazlíci v nouzi

Útulek je domácího typu a má kapacitu 10 psů a 2 kočky. Útulek je provozován v rodinném domě. Svěřenci se do útulku dostávají převážně z romských lokalit.

Svoboda zvířat Plzeň z.s. Kočky

Sekce se tedy věnuje problematice zejména volně žijících koček. Jsou to všechny opuštěné, bezprizorní, týrané a zraňované kočky, které žijí v blízkosti našich obydlí.

Pejsci a kočičky v urgentní nouzi z.s.

Vizí spolku je pomáhat pejskům a kočičkám,ale i jiným čtyřnohým mazlíkům k nalezení nového domova. Spolek funguje po celé ČR na základě dočasných péčí.

Pražský spolek ochránců zvířat

Pražský spolek ochránců zvířat působí od roku 1991. Jeho posláním je ochrana zvířat, zejména péče o opuštěná, poraněná, nemocná a týraná.

Nadační fond Studánka naděje

Malý soukromý azyl, který pomáhá zvířatům v nouzi. Jejich svěřenci jsou nejčastěji psi a kočky, ale také hospodářská zvířata. Hospodářská zvířata mají své výběhy a stáje.

Dobré ruce z.s. Zlín

Depozitum funguje od roku 2012. Nechtěným, toulavým, zraněným a týraným kočkám poskytují základní i rozšířenou veterinární péči, hledají nové domovy.

Felisicat z.s.

Spolek Felisicat, z.s. vznikl 10. dubna 2017. Jeho hlavním posláním je pomáhat primárně venkovním kočkám – nemocným, týraným, zraněným.

Javornické čumáčky z.s.

Spolek založený paní Jarmilou Boginskou, která se již dlouhodobě v řádech let ve volném čase z vlastní iniciativy stará o zvířata v nouzi.

Zatoulané štěstí z.s.

Spolek na ochranu zvířat na Kroměřížsku. Záchrana opuštěných, zatoulaných a týraných koček včetně zajištění kompletní veterinární péče.

Útulek Pes pro život

Přijímají pejsky v ohrožení, bez domova, odložené, ztracené, nemocné, atd. Všichni přijatí pejsci žijí s nimi doma, pospolu s rodinou a momentální stávající smečkou.

Dvůr Poslední Šance

Poskytují domov vysloužilým fenám z množíren, odloženým králíkům, morčatům, kočkám. Žije u nich i odložený pony i huculek po úraze. V zimě pečují o ježky.

Azyl Tylda

Aktuálně se specializují na stará, handicapovaná a nemocná zvířata, která jsou většinou neumístitelná. Tato zvířata zůstávají v azylu na dožití.

Hoštecké kočky z.s.

Spolek se stará o bezprizorní kočky, kterým zajišťuje krmivo a tak potřebné kastrace. Od prosince 2018 a už má na kontě skoro sto vykastrovaných koček.

Andělé tlapek z.s.

Spolek se stará o pejsky, které majitelé odložili. Pejsci jsou v dočasné péči, žijí v domácnosti a učí se na běžný chod domácnosti.

HAFo naděje

Pomoc opuštěným, týraným a zraněným zvířatům. Zvířata jsou přijímána do domácích podmínek, kde dostávají veškerou péči.

Další šance z.s.

Sdružení dobrovolníků, které spojuje snaha pomoci, co největší skupině opuštěných, toulavých a týraných koček.

Bruníkův kočičí spolek

Spolek se soustředí především na kočičky zraněné a nemocné. Přijímají kočičky po zemřelém majiteli. Pečují i o venkovní kočky.